Tercie B za poznáním Velké války

Podobně jako tercie A i třída tercie B využila dobu přijímacích zkoušek a vydala se prozkoumat tematiku 1. světové války více prakticky, a kde jinde poznat toto téma než ve Vojenském historickém ústavu a jeho Armádním muzeu.
Ve středu 16.4. jsme navštívili Armádní muzeum v Praze. V muzeu jsme se rozdělili do pěti skupin, ve kterých jsme zkoumali příběh Velké války, konkrétně příběhy určitých postav z Velké války. Dostali jsme pracovní listy, vyhledávali jsme informace v expozici a vyplňovali jsme je do pracovních listů. Takto jsme poznali události Velké války pohledem naší postavy.
Nejvíce nás zaujaly zákopy, kde mnoho z nás vylekala rána a kouř. Dále nás zaujaly například uniformy a další dobové předměty.
Po organizovaném programu jsme si ještě mohli projít jiné expozice. Program nás bavil, bylo to zajímavé. Poté jsme se ještě podívali na památník dětem zachráněným Nicolasem Wintonem na hlavním nádraží, Památník rozloučení, potom už jsme jeli domů.
Káťa a Johy
Zaujaly mě ty skříňky s tlapkou, že jsme se do ní mohli podívat a taky si něco vyzkoušet, jak to vypadalo atd. Taky mě zaujaly uniformy legionářů, nevěděl jsem jak vypadají a docela mě překvapilo, že se od sebe dost lišili třeba jsem myslel, že budou mít jenom jinou barvu, ale tak to nebylo.
Zaujal mě kartáč na boty, protože pomocí něj bylo možno přenášet depeše, neboli tajné zprávy.
Zaujaly mě porcelánové hrníčky, talířky a konvička, protože na každém tom kusu nádobí byl vyobrazen František Josef I.
To že existovala vyhláška Zlato za železo a že v ní šlo o to aby lidé odevzdali své zlaté prsteny a vyměnily je za symbolické ze železa. Zlato potom putovalo na podporu armády.








